Włącz ciemny motyw, który jest przyjemnieszy dla oczu podczas nocy.

Włącz jasny motyw, który jest przyjemniejszy dla oczu podczas dnia.

Włącz ciemny motyw, który jest przyjemnieszy dla oczu podczas nocy.

Włącz jasny motyw, który jest przyjemniejszy dla oczu podczas dnia.

Szukasz serialu animowanego dla swojego dziecka? Takiego, który zawiera morał, uczy przyjaznych zachowań, stworzony jest z delikatną dla dziecięcego oka grafiką? Powyższy skrót idealnie opisuje serial jakim jest „Wyspa Puffinów”.

Informacje o serialu animowanym „Wyspa Puffinów”

Z angielskiego „Puffin Rock” miał swoją premierę 12 stycznia 2015r. To irlandzki serial animowany stworzony przez Lily Bernard, Toma Moore i Paula Young. Wykreowany przez studio Cartoon Saloon. Do tej pory powstały dwa sezony serialu zawierające łącznie aż 78 odcinków! Każdy z odcinków stworzony przez twórców trwa 20 minut.

Dla dzieci w jakim wieku jest stworzony?

Serial stworzony jest dla najmłodszych dzieci w wieku przedszkolnym, choć mam wrażenie, że niejednego starszaka (ba nawet dorosłego!) chwyci za serce, ponieważ przepełniony jest tak uroczą atmosferą oraz cudowną, pastelową grafiką.

Główni bohaterowie

 1. Oona – główna bohaterka serialu. Jest maskonurem w wieku przedszkolnym. Każdego dnia stara się o wszystko co najlepsze.
 2. Baba – młodszy brat Oony. Bywa niezdarny i bardzo szybko się rozprasza.
 3. Mama i Papa Puffin – rodzice Oony i Baby.
 4. Moosy – najlepszy przyjaciel Oony. Jest brązowawą ryjówką karłowatą.
 5. Silky – szczenię foki szarej. Mieszka w lagunie niedaleko Oony.
 6. Bernie – krab pustelnik. Starszy krab często opowiada maluchom historie ze swej młodości.

Fabuła i plusy serialu

„Wyspa Puffinów” opowiada o małej Oonie, która jest maskonurem. Mieszka ona na wyspie Puffinów wraz ze swoją rodziną – młodszym bratem Babą, Mamą i Tatą Puffin. W każdym z odcinków Oona wraz z bratem Babą i przyjaciółmi uczą się czegoś nowego i odkrywają świat.

Dziecko z serialu dowiaduje się dużo ciekawostek o życiu różnorodnych zwierząt na wolności. Wiedza ta nie jest przekazywana w przytłaczający sposób, tylko tak aby dziecko chciało wszystko zapamiętać. Oona w swoim otoczeniu ma wielu przyjaciół kilku gatunków, a dzięki temu dziecko dowie się, że:

 • ryjówki uwielbiają jeść i później spać;
 • krab pustelnik mieszka w znalezionych muszlach;
 • maskonury mieszkają w samodzielnie wykopanych przez nich norkach.

Kolejnym plusem serialu jest przekaz jaki zawiera każdy z odcinków. Dziecko dostrzega jak pielęgnować relacje ze swoimi bliskimi i przyjaciółmi. Maluch zauważa, że o bliskich należy się troszczyć, pomagać im, a także nie bać się prosić ich o pomoc, gdy tego trzeba. Bajka przepełniona jest życzliwością i troską.

Ciekawostki dotyczące „Wyspy Puffinów”

 1. W 2016r. serial zdobył dwie Nagrody za ekran dla dzieci w kategoriach: najlepsza nowa seria (przedszkole) oraz najlepszy serial animowany (przedszkole).
 2. Firma Cartoon Saloon, w lipcu 2019r., ogłosiła, że trwają prace nad filmem opartym na tymże serialu! 
 3. Bajka oparta jest na realnie istniejącej Puffin Island
 4. Znajdziemy także kilka książek odnoszących się do serialu, np.: „Puffin Rock: Hello Little Egg” czy „Puffin Rock: Goodnight Beautiful Moon”.

A na koniec…

Ja przyznam się, że czekam na film, coś pięknego! Pierwsza będę pędzić do kina, zobaczycie. A Wy? Jakie macie zdanie odnośnie tego serialu? Liczę na odpowiedzi w komentarzach. Możecie polecać mi bajki, które sami oglądacie razem z dziećmi. Z chęcią je zobaczę i opiszę. 

Szczerze zachęcam was do dyskusji i dzielenia się swoimi doświadczeniami w komentarzach poniżej, a także do udostępniania postu w celu edukacji większej części społeczeństwa.
#wykapananiania

Udostępnij!

Zamknij