Włącz ciemny motyw, który jest przyjemnieszy dla oczu podczas nocy.

Włącz jasny motyw, który jest przyjemniejszy dla oczu podczas dnia.

Włącz ciemny motyw, który jest przyjemnieszy dla oczu podczas nocy.

Włącz jasny motyw, który jest przyjemniejszy dla oczu podczas dnia.

Myślę, że każdemu z nas, nie raz i nie dwa, przechodziło przez myśl, dlaczego dzieci kochają serial „Świnka Peppa”? „Świnka Peppa” to jeden z najpopularniejszych seriali animowanych naszych czasów. Animacje stworzone są w bardzo przejrzysty i łatwy do zrozumienia dla dziecka sposób. Odcinki nie są zbyt długie, a dialogi nazbyt skomplikowane. Zdarza się też, że bajka wiele starszych dzieci i dorosłych po prostu irytuje, w momencie, gdzie maluchy wręcz piszczą z zachwytu. Skąd ten fenomen?

Serial „Świnka Peppa” – dane szczegółowe

„Świnka Peppa” jest brytyjskim serialem animowanym, który rozpoczął swą przygodę w 2005r. dzięki reżyserii Marka Bakera i Neville’a Astleya. Polskie dialogi w wersji dubbingowanej napisała Dorota Dziadkiewicz. Animacje przedstawione są w sposób nieskomplikowany, lekki dla dziecięcego oka, bez wszelakich udziwnień. Na pierwszym i drugim planie z reguły znajdują się tylko te elementy, na których mały widz powinien się skupiać. Nie rozprasza to jego uwagi.

Świnka Peppa

Dla dzieci w jakim wieku jest stworzony?

Serial stworzony jest w głównej mierze dla najmłodszych, przedszkolnych dzieci. Odcinki trwają w okolicach 5 minut, zaś odcinki specjalne do 10 minut. Wielu nauczycieli języków obcych korzysta z tejże bajki do celów edukacyjnych. Dzieciom łatwiej jest zapamiętywać obcojęzyczne słowa w momencie, gdy ich coś zaciekawi.

„Świnka Peppa” – bohaterowie i fabuła

„Jestem świnka Peppa. Chrum. To mój mały brat George. Chrum. To mama Świnka. Chrum. A to tata Świnka. Chrum.” – od tych zdań zaczyna się każdy z odcinków Peppy. Przedstawia ona swoją rodzinę – brata, mamę i tatę. Bardzo często w odcinkach pojawiają się dziadkowie maluchów, a także rówieśnicy Peppy i Georga. Serial „Świnka Peppa” opowiada o codziennym życiu, zachwytach i porażkach małej świnki imieniem Peppa. Przeżywa ona swe przygody wraz ze swoją rodziną i przyjaciółmi. Poznaje przyrodę, uczy się liter i cyfr. Ukazuje emocje jej towarzyszące, często spotykane u naszych maluchów.

Młodsze dzieci uwielbiają świnkę, ponieważ natrafiają tam na sytuacje, które mogą im się przytrafić w życiu codziennym. Sytuacje w przedszkolu, domu, na podwórku, wizyta u lekarza czy w parku narodowym – może im to ułatwić dalsze zrozumienie danej sytuacji. Fabuła jest nieskomplikowana, co ułatwia dzieciom oglądanie i rozumienie wszystkiego na bieżąco. Sceny nie przeskakują nazbyt szybko.

Świnka Peppa

Ciekawostki dotyczące „Świnki Peppy”

  1. Na daną chwilę, serial o Śwince Peppie, ma na swoim koncie 6 serii i łącznie aż 304 odcinki. Bajkę znajdziemy na platformie YouTube i Netflix – także w wersjach anglojęzycznej, którą serdecznie polecam. Znajdziemy tam 5 sezonów tejże bajki.
  2. Ekspertka ds. rodzicielstwa, dr Karen Philip, oświadczyła, że nie ma zupełnie nic przeciwko tej bajce, wbrew wszelkim negatywnym opiniom dziennikarskim.

A na koniec…

W komentarzach możecie polecać mi bajki, które sami oglądacie razem z dziećmi. Z chęcią je zobaczę i opiszę. Szczerze zachęcam was do dyskusji i dzielenia się swoimi doświadczeniami w komentarzach poniżej, a także do udostępniania postu w celu edukacji większej części społeczeństwa.
#wykapananiania

Udostępnij!

Zamknij