Włącz ciemny motyw, który jest przyjemnieszy dla oczu podczas nocy.

Włącz jasny motyw, który jest przyjemniejszy dla oczu podczas dnia.

Włącz ciemny motyw, który jest przyjemnieszy dla oczu podczas nocy.

Włącz jasny motyw, który jest przyjemniejszy dla oczu podczas dnia.

Nie znam dziecka, nastolatka, a nawet dorosłego, który nie wiedział by o istnieniu serialu „Psi patrol”. Fenomen tej bajki dorównuje słynnej, sporo wcześniej powstałej, Śwince Peppie. Szczęście i radość jaka bije od piesków jest motywująca dla dziecka. Dziecko wie jak bardzo pieski potrafią być dzielne pokonując swoje słabości – naśladuje je!

Informacje o serialu „Psi patrol”

„Psi patrol”, z angielskiego „Paw Patrol” to kanadyjski serial animowany stworzony przez Keitha Chapmana. Swą premierę miał w 2013 roku. Od tamtej pory temat Psiego Patrolu nie schodzi z ust najmłodszych widzów. Na obecną chwilę powstało 8 sezonów serialu. Każdy z odcinków trwa około 10-20 minut.

Dla dzieci w jakim wieku jest stworzony?

Serial „Psi patrol” stworzony jest dla każdego dziecka powyżej 2. roku życia. Uwielbiają go zarówno dwulatki jak i pięcio-, sześciolatki, ponieważ przepełniony jest on solidną dawką humoru i różnorodnością w wykonywanych misjach.

„Psi patrol” postacie

  • owczarek Chase,
  • buldog Rubble,
  • dalmatyńczyk Marshall,
  • kundelek Rocky,
  • cackapoo Skye,
  • labrador Zuma,
  • 10-letni Ryder.

Gościnnie w serialu pojawiają się chihuahua Tracker żyjący w dżungli i śnieżny husky Everest.

Fabuła serialu „Psi patrol”

„Psi patrol” w każdym odcinku rozwiązuje misję jaką otrzyma od Rydera. Konsekwentnie dobiera on pieski w zależności od tego jakie zgłoszenie otrzyma. Bajka dostarcza pozytywnych wrażeń i wzbudza dużo emocji u małego widza. Dziecko bardzo angażuje się w przygody piesków, kibicuje im w zmaganiach z trudnościami. Ryder uczy i inspiruje widzów do bycia odpowiedzialnym i odważnym, jest dobrym obserwatorem, a także potrafi odpowiednio planować, co przejawia się właśnie w przydzielaniu zadań.

Każdy z piesków ma swój zawód. Chase jest policjantem, Marshall strażakiem, Rubble budowniczym, Skye pilotem, Rocky ekologiem, zaś Zuma ratownikiem wodnym. Bardzo przyjemnym aspektem w serialu jest to, że postacie nie są idealne. Każdy z nich ma jakąś słabość, coś czego nie lubi bądź czego się boi, np.: Chase ma uczulenie na koty, a Rocky boi się wody. Niemniej jednak, dzięki wsparciu drużyny i chłopca, są w stanie przezwyciężać swe słabości.

A na koniec…

Animacje stworzone są w bardzo dokładny i precyzyjny sposób, dzieci wręcz uwielbiają je oglądać. Wydaje mi się także, że nie ma tutaj przejawów agresji! Każdy z odcinków serialu znajdziecie chociażby na platformie streamingowej Netflix. W 2021r. powstał pełnometrażowy film animowany „Psi patrol: FILM”. Jeszcze go nie oglądałam, a Wy? Jak wrażenia?

Szczerze zachęcam was do dyskusji i dzielenia się swoimi doświadczeniami w komentarzach poniżej, a także do udostępniania postu w celu edukacji większej części społeczeństwa.
#wykapananiania

Udostępnij!

Zamknij