Włącz ciemny motyw, który jest przyjemnieszy dla oczu podczas nocy.

Włącz jasny motyw, który jest przyjemniejszy dla oczu podczas dnia.

Włącz ciemny motyw, który jest przyjemnieszy dla oczu podczas nocy.

Włącz jasny motyw, który jest przyjemniejszy dla oczu podczas dnia.

Jeśli szukacie serialu przygodowego dla swojego dziecka, w dodatku z cennym morałem i wskazówkami do rozwiązywania problemów – to właśnie ten serial.

Informacje o serialu animowanym „Justin Time”

„Justin Time” to kanadyjski przygodowy serial animowany wykreowany przez Brandona Jamesa Scotta. Wyprodukowany przez Guru Studio oraz PBS Kids Sprout Original Prodiction. Światowa premiera miała miejsce 28 kwietnia 2012 roku, a w Polsce był to 5 października 2013r. W Polsce serial znany jest pod nazwą „Podróże Justina”. Jeden odcinek trwa blisko 11 min.

Dla dzieci w jakim wieku jest stworzony?

Bajka stworzona jest dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Myślę, że odpowiednia będzie dla dzieci w wieku 4-8 lat, ze względu na to, co przekazuje dziecku w morale końcowym.

Bohaterowie i fabuła serialu

Głównym bohaterem jest oczywiście Justin – ośmioletni, ciekawski chłopiec, który uwielbia przygody. Jest dowódcą drużyny, nie lubi się zbyt długo zastanawiać ani nudzić. Jest bardzo empatyczny i wyciąga wnioski z każdej sytuacji.

Towarzyszy mu dwójka wymyślonych przyjaciół. Są nimi Olive, trzynastolatka, która jest najlepszą przyjaciółką Justina. Towarzyszy mu w każdej z przygód. Uważa się, że reprezentuje przyjaźń w serialu. Drugim kompanem jest Squidgy. Z wyglądu przypomina latający, żółty kwadracik, który potrafi zmieniać kształty. Jest on najlepszym kompanem do zabawy, zaprzyjaźnia się dosłownie z każdym żyjącym stworzeniem i potrafi mówić ich językiem.

Serial „Justin Time” opowiada o przygodach tytułowego bohatera, który w każdym z odcinków mierzy się z problemami życia codziennego (np.: dzielenie się z innymi, współpraca czy koncentracja). W sytuacji napotkania problemu Justin przenosi się do innego świata w którym z danym problemem się mierzy. Olive zawsze znajduje się na miejscu do którego przenosi się Justin.

Całą trojką mierzą się z danym problemem, szukając rozwiązań i dochodząc do ostatecznych wniosków. Muszą zdążyć ze wszystkim do momentu w którym rodzice zawołają go w rzeczywistym świecie.

Ciekawostki dotyczące serialu

W 2016 roku powstała kontynuacja serialu „Justin Time Go” („Nowe przygody Justina”), który zawiera 13 odcinków.

Serię „Justin Time” i „Justin Time Go” znajdziemy na platformie Netflix. Łącznie znajduje się tam ponad 50 odcinków. Obejrzymy go również na programach telewizyjnych takich jak Disney XD czy Disney Junior.

Serial był nominowany do nagrody Daytime Emmy 2013 za wybitny program animowany dla przedszkolaków oraz do nagrony Annie w 2013 za animowaną produkcję telewizyjną dla dzieci w wieku przedszkolnym. WOW!

A na koniec…

W komentarzach możecie polecać mi bajki, które sami oglądacie razem z dziećmi. Z chęcią je zobaczę i opiszę. 

Szczerze zachęcam was do dyskusji i dzielenia się swoimi doświadczeniami w komentarzach poniżej, a także do udostępniania postu w celu edukacji większej części społeczeństwa.

#wykapananiania

Udostępnij!

Zamknij