Włącz ciemny motyw, który jest przyjemnieszy dla oczu podczas nocy.

Włącz jasny motyw, który jest przyjemniejszy dla oczu podczas dnia.

Włącz ciemny motyw, który jest przyjemnieszy dla oczu podczas nocy.

Włącz jasny motyw, który jest przyjemniejszy dla oczu podczas dnia.

Myślę, że każdy z nas kojarzy tą francuską serię ze swoich dziecięcych lat. Serial, z którego niejeden dorosły dowiedział się jak właściwie funkcjonuje nasz organizm. Z zaciekawieniem ogląda się każdy następujący po sobie odcinek. Takie właśnie jest „Było sobie życie”.

Informacje o serialu „Było sobie życie”

„Było sobie życie” to francuski serial animowany emitowany od 1987 roku. W Polsce miał swą premierę 3 grudnia 1987r. na programie TVP1. Dalej emitowany był również na kanałach TV PulsPuls 2W serii „Było sobie życie” powstało 26 odcinków. Każdy z nich trwa z reguły do 25 minut. 

Dla dzieci w jakim wieku jest stworzony?

Serial stworzony jest głównie dla dzieci w wieku 7+. Niemniej jednak sądzę, że nastolatkowie, którzy mają egzaminy z biologii również mogą sobie zrobić tutaj powtórkę z materiału. Bajki są łatwym sposobem na przekazanie informacji, szybkie i efektywne uczenie się, ponieważ odwołują się do pamięci mimowolnej.

Fabuła serialu

Serial „Było sobie życie” przedstawia nam skomplikowane procesy z jakimi zmaga się każdego dnia nasz organizm. Serial ukazuje dziecku tajemnice ciała człowieka. Zapoznaje dzieci z nazewnictwem, budową i funkcjami organów naszego ciała. Dzieci zżywają się z bohaterami, a co za tym idzie przeżywają przygody razem z nimi, zapamiętują sytuacje. Dla dziecka fascynujące będzie przedstawianie leukocytów czy czerwonych krwinek jako postać bajkowa. Postacie jakie są przedstawione w bajkach to w głównej mierze bohaterowie pozytywni, ale znajdą się też ci groźni, utrudniający procesy zachodzące w ciele, czyli wirusy i bakterie. 

Odcinki powinny być oglądane po kolei, ponieważ wiedza jaką mały widz zdobywa w jednym odcinku, przydaje się do zrozumienia następnego. Odcinki ułożone są chronologicznie – od poczęcia aż po koniec życia. 

A na koniec…

Każdy z odcinków serialu znajdziecie na platformie streamingowej Netflix! Jako ciekawostka, „Było sobie…” posiada również serie takie jak „Był sobie człowiek”, „Były sobie Ameryki”, „Był sobie kosmos”, „Była sobie Ziemia” itp., z których dzieci mogą się dowiedzieć wielu ciekawych informacji o świecie.

Szczerze zachęcam was do dyskusji i dzielenia się swoimi doświadczeniami w komentarzach poniżej, a także do udostępniania postu w celu edukacji większej części społeczeństwa.
#wykapananiania

Udostępnij!

Zamknij