Myślę, że każdy z nas kojarzy tą francuską serię ze swoich dziecięcych lat. Serial, z którego niejeden dorosły dowiedział się jak właściwie funkcjonuje nasz organizm. Z zaciekawieniem ogląda się każdy następujący po sobie odcinek. Takie właśnie jest „Było sobie życie”.
Informacje o serialu „Było sobie życie”
„Było sobie życie” to francuski serial animowany emitowany od 1987 roku. W Polsce miał swą premierę 3 grudnia 1987r. na programie TVP1. Dalej emitowany był również na kanałach TV Puls, Puls 2. W serii „Było sobie życie” powstało 26 odcinków. Każdy z nich trwa z reguły do 25 minut.
Dla dzieci w jakim wieku jest stworzony?
Serial stworzony jest głównie dla dzieci w wieku 7+. Niemniej jednak sądzę, że nastolatkowie, którzy mają egzaminy z biologii również mogą sobie zrobić tutaj powtórkę z materiału. Bajki są łatwym sposobem na przekazanie informacji, szybkie i efektywne uczenie się, ponieważ odwołują się do pamięci mimowolnej.
Fabuła serialu
Serial „Było sobie życie” przedstawia nam skomplikowane procesy z jakimi zmaga się każdego dnia nasz organizm. Serial ukazuje dziecku tajemnice ciała człowieka. Zapoznaje dzieci z nazewnictwem, budową i funkcjami organów naszego ciała. Dzieci zżywają się z bohaterami, a co za tym idzie przeżywają przygody razem z nimi, zapamiętują sytuacje. Dla dziecka fascynujące będzie przedstawianie leukocytów czy czerwonych krwinek jako postać bajkowa. Postacie jakie są przedstawione w bajkach to w głównej mierze bohaterowie pozytywni, ale znajdą się też ci groźni, utrudniający procesy zachodzące w ciele, czyli wirusy i bakterie.
Odcinki powinny być oglądane po kolei, ponieważ wiedza jaką mały widz zdobywa w jednym odcinku, przydaje się do zrozumienia następnego. Odcinki ułożone są chronologicznie – od poczęcia aż po koniec życia.
A na koniec…
Każdy z odcinków serialu znajdziecie na platformie streamingowej Netflix! Jako ciekawostka, „Było sobie…” posiada również serie takie jak „Był sobie człowiek”, „Były sobie Ameryki”, „Był sobie kosmos”, „Była sobie Ziemia” itp., z których dzieci mogą się dowiedzieć wielu ciekawych informacji o świecie.
Szczerze zachęcam was do dyskusji i dzielenia się swoimi doświadczeniami w komentarzach poniżej, a także do udostępniania postu w celu edukacji większej części społeczeństwa. #wykapananiania