Grudzień jest dość ciężkim miesiącem w kwestii organizacji czasu, w taki sposób by ze wszystkim zdążyć. Zakupy przedświąteczne potrafią wykończyć… Dlatego postanowiłam stworzyć dla Was prezentownik, w którym znajdziecie najlepsze prezenty dla dzieci! Myślę, że jest to duże ułatwienie dla tych, którzy jeszcze się zastanawiają nad tym co kupić pod choinkę.
Prezenty dla najmłodszych w wieku 0-6 miesięcy
Dla dzieci w wieku od 0. do 6. miesięcy najlepiej wybierać produkty, które są proste, z zaokrąglonymi krawędziami i bezpieczne. Takie, które pomogą w ich rozwoju, a jednocześnie zapewnią masę rozrywki dla malucha. Z pozoru niewinne zabawki mogą się idealnie sprawdzić nawet na dłużej niż do ukończenia 6. miesiąca życia!
Sensoryczne książeczki kontrastowe (klik). Pobudzają zmysły małego dziecka, szczególnie wzrok, słuch i dotyk. Trzymiesięczne maluchy widzą takie kolory jak: czarny, biały, czerwony, żółty, zielony.
Grzechotki w typie sztangi (klik). Szczególnie poleca się je u maluchów, ponieważ bardzo łatwo je utrzymać w dłoni.
Szumiś (klik). Warto zwracać uwagę na to jaki rodzaj szumu jest w misiu (na przykład: biały szum, różowy, szum fal). Należy pamiętać, aby szumisia ustawiać w bezpiecznej odległości i o bezpiecznej głośności, a gdy dziecko zaśnie – wyłączyć.
Kontrastowe piłki sensoryczne (klik). Stymulują one rozwój wzroku i dostarczają różnego rodzaju wrażenia dotykowe. Mogą również służyć jako gryzak.
Mata edukacyjna do leżenia (klik). Tego rodzaju maty wspierają rozwój zmysłów i zachęcają dziecko do ruchu. Najpierw można z niej korzystać kładąc dziecko na plecach, a dalej na brzuchu.
Prezenty dla dzieci w wieku 6-12 miesięcy
Klocki sensoryczne (klik). Są idealne do pobudzania dziecięcej koordynacji wzrokowo-dotykowej. Mają dobry wpływ na wspieranie rozwoju motoryki małej.
Instrumenty (klik). Od zabawek wydających dźwięki, zdecydowanie lepszym rozwiązaniem są instrumenty. Cymbałki, marakasy czy bębenek to na prawdę dobrze rozwojowa zabawa dla dziecka.
Zjeżdżalnia dla kulek (klik) lub autek (klik). Wspiera rozwój koordynacji oko-ręka, uczy rozpoznawania kolorów, a także maluch rozwija swoją motorykę małą i precyzję ruchów.
Stolik manipulacyjny (klik). Zapewnia masę różnorakich zabaw. Pobudzają dziecięcą wyobraźnię, uczą kształtów i kolorów. Wspierają motorykę małą. Mogą służyć również jako wsparcie w przygodzie ze stawaniem.
Puzzle sensoryczne (klik). Dziecko rozwija zdolności zarówno motoryki małej i motoryki dużej. Trenują kooordynację oko-ręka, poznajemy kolory i różne faktury.
Piramida kółkowa (klik). Dziecko z łatwością uczy się kolorów. Silnie wspiera się koordynację ręka-oko, precyzję ruchów oraz motorykę małą.
Prezenty dla dzieci w wieku 12-24 miesięcy
Drewniane klocki (klik). Pozwalają uwolnić dziecku swą kreatywność i tworzyć z nich co tylko dusza zapragnie. Koordynacja oko-ręka, kształtowanie precyzji ruchów, motoryka mała – klocki wspierają każdy z tych elementów.
Drewniane układanki typu sorter (klik). Dziecko uczy się rozpoznawania kształtów i kolorów. Układanki tego typu pobudzają jego wyobraźnię i koncentrację. Silnie pracuje tutaj koordynacja oko-ręka.
Owoce do krojenia (klik). Dziecko uczy się rozpoznawania kształtów, kolorów i poznaje nazwy owoców lub warzyw. Ćwiczy precyzyjne ruchy dłoni i koncentrację.
Basen z kulkami (klik). To wspaniała zabawa dla dziecka na długie lata.
Ścieżki sensoryczne (klik). Jest to wskazane dla każdego z dzieci. Wspiera dziecięcą integrację sensoryczną. Dziecko stymuluje swoje zmysły – wzrok, dotyk.
Zestaw do przesypywania (klik). Idealnie wpasuje się, gdy chcesz zacząć ćwiczyć motorykę małą, koncentrację i precyzję ruchów u Twojego dziecka.
Puzzle CzuCzu (klik). Myślę, że każdy o nich słyszał. Znajdziemy tutaj różnego rodzaju układanki dla dzieci w każdym wieku.
Ciastolina (klik). Nieśmiertelny i niezaprzeczalny HIT w większości domów. Szeroka gama kolorów, kształtów, zestawów. Każdy znajdzie coś dla siebie.
A na koniec…
Co ciekawego znajdą Twoje dzieci pod choinką? Może coś co znalazło się w prezentowniku stworzonym przeze mnie? Podziel się z nami najlepszymi prezentami dla dzieci, zainspirujmy się! Szczerze zachęcam was do dyskusji i dzielenia się swoimi doświadczeniami w komentarzach poniżej, a także do udostępniania postu w celu edukacji większej części społeczeństwa. #wykapananiania