Włącz ciemny motyw, który jest przyjemnieszy dla oczu podczas nocy.

Włącz jasny motyw, który jest przyjemniejszy dla oczu podczas dnia.

Włącz ciemny motyw, który jest przyjemnieszy dla oczu podczas nocy.

Włącz jasny motyw, który jest przyjemniejszy dla oczu podczas dnia.

Dla każdej z rodzin nie lada wyzwaniem jest moment, w którym pojawia się nowy członek rodziny. Syn czy córka, nagle staje się starszym rodzeństwem. Dla nich to także wyjątkowy, ale jednocześnie trudny czas. Dziecko należy odpowiednio przygotować na pojawienie się małego bobasa w domu. Można wykorzystać do tego tematyczne książki, a jedną z nich jest tytułowa „Moja młodsza siostra”.

Informacje o książce

„Moja młodsza siostra” jest autorstwa Astrid Desbordes, która stworzyła wiele unikatowych i przepięknych historii w serii „Miłość”. Ilustracje stworzone zostały przez Pauline Martin. Książka swą premierę w Polsce miała w 2017 roku dzięki wydawnictwu Entliczek. Okładka jest twarda, a wymiary wynoszą 20×23.5cm. Liczba stron wynosi 36.

Dla kogo jest przeznaczona?

Książeczka przeznaczona jest dla dzieci w wieku 3+. Dla każdego dziecka, któremu szykuje się nowa życiowa rola jaką jest bycie starszym bratem czy starszą siostrą. Przygotowanie do tego jest bardzo istotną kwestią, aby współpraca między rodzicami i maluchami była jak najbardziej owocna.

Fabuła książeczki

Książeczka „Moja młodsza siostra” opowiada o chwilach zawahania u chłopca, który niedawno dowiedział się o tym, że w domu pojawi się nowe dziecko – jego młodsza siostra. Maluch zastanawiał się jak to jest możliwe, że już jest, a jednak wciąż jej nie widać. Myśli chłopca są beztroskie i jakże prawdziwie realne. Porównuje brzuszek mamy do piłki, wyobraża sobie jak siostra będzie wyglądać, gdy już będzie mógł ją zobaczyć.

Jego myśli jednak nie są zawsze kolorowe…Czasami myśli, że jego siostra zajmuje zbyt dużo czasu, a on przez to czuje się samotny i smutny. Rodzice jednak uważnie stoją na straży i starają się odciągać negatywne myśli chłopca. 

Sytuacja mocno zmienia się, gdy młodsza siostra staje się ciut większa. Chłopiec odkrywa, że może ona stać się kompanem do wspólnej zabawy i wspólnego odkrywania zakamarków świata! Wspiera swoją młodszą siostrę, gdy ta się boi. A w sytuacji, gdy się kłócą „na zawsze”, jest świadomy tego, że nie będzie to trwało zbyt długo. Najbardziej dumny jest z tego, że jest STARSZYM BRATEM.

A na koniec…

Uwielbiam książeczki, które wnoszą coś dobrego w życie maluchów. Książeczki, które pokazują dziecku jak współpracować z innymi członkami rodziny. „Moja młodsza siostra” jest przepięknym przykładem.

Szczerze zachęcam was do dyskusji i dzielenia się swoimi doświadczeniami w komentarzach poniżej, a także do udostępniania postu w celu edukacji większej części społeczeństwa.
#wykapananiania

Udostępnij!

Zamknij