Włącz ciemny motyw, który jest przyjemnieszy dla oczu podczas nocy.

Włącz jasny motyw, który jest przyjemniejszy dla oczu podczas dnia.

Włącz ciemny motyw, który jest przyjemnieszy dla oczu podczas nocy.

Włącz jasny motyw, który jest przyjemniejszy dla oczu podczas dnia.

Jak sam tytuł mówi jest to książka, która dotyczy bardzo istotnej kwestii takiej jak poczucie własnej wartości. Jak reagować, rozmawiać i wspierać w sytuacjach, gdy dziecko wątpi w samego siebie? Samoakceptacja – jak poruszać jej temat i uczyć jej dziecka? Książka „Jesteś ważny, Pinku” jest do tego idealna.
Książka jest autorstwa Urszuli Młodnickiej, która jest prowadzi wiele kreatywnych i rozwojowych warsztatów dla dzieci oraz Agnieszki Waligóry, która książkę zilustrowała.

Informacje o książce

Książka „Jesteś ważny, Pinku” miała swą premierę 25. sierpnia 2020 roku. Powstała ona dzięki Wydawnictwu Sensus. Okładka jest twarda, a wymiary wynoszą 23x20cm. Ilość stron wynosi 138.

Dla kogo jest przeznaczona?

Książka skierowana jest zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Każdy wyniesie z niej wiele dobrego, dlatego nie uważam, żeby obowiązywały tutaj jakiekolwiek limity wiekowe. Żyjemy w czasach, które niejedną osobę (młodszą czy starszą) mogą przytłoczyć, dlatego tak ważne by dbać o relacje z samym sobą, od samego początku. 

Fabuła książki

„- Cześć, jestem Pink!
– Cześć, Pinku. Kim jesteś?
– Nie wiem.
– Jak to nie wiesz? Zastanów się chwilkę.
– Jestem taki jak wszyscy.
– Nie, jesteś unikalny.

Ty też jesteś unikalny, wiesz? Każdy z nas jest. Takiego drugiego Ciebie nie ma nigdzie na świecie. Dlatego jesteś jedyny i niepowtarzalny. Co nie znaczy, że idealny. Masz zalety i wady. Każdy z nas je ma. To one nas budują. One sprawiają, że jesteśmy wartościowi tacy, jacy jesteśmy. Tak jak Pink – Twój nowy przyjaciel.
Pink to mały stwór, który wciąż rośnie. Jest trochę nieśmiały i nie zawsze pewien, czy to, co myśli i czuje, jest dobre. Boi się swoich słabych stron, bo jeszcze nie wie, że powinien je zaakceptować. Zastanawia się, czy jest tak samo ważny jak inni. Obserwuje siebie i stara się ze sobą zaprzyjaźnić. Pomóż Pinkowi uwierzyć w siebie, a wtedy on pomoże Ci zrobić to samo!”

Dziś postanowiłam pokazać Wam opis książki z samego jej końca. Dlaczego? Ponieważ uważam, że jest on wystarczającym opisem fabuły tejże książki. Idealnym i prostym opisem przekazu jaki w niej znajdziemy. Dodatkowo, wewnątrz książki znajdziemy także zadania terapeutyczne jakie powinniśmy wykonać. Przykłady takich ćwiczeń znajdują się poniżej.

A na koniec..

Polecam każdemu z Was zakupić bądź wypożyczyć tę książkę. Powinna być ona obowiązkową lekturą dla każdego z nas. Jest ona niczym poradnik dla wszystkich; jest poradnikiem, który uczy nas jak żyć w zgodzie z samym sobą.

Szczerze zachęcam was do dyskusji i dzielenia się swoimi doświadczeniami w komentarzach poniżej, a także do udostępniania postu w celu edukacji większej części społeczeństwa.
#wykapananiania

Udostępnij!

Zamknij