Włącz ciemny motyw, który jest przyjemnieszy dla oczu podczas nocy.

Włącz jasny motyw, który jest przyjemniejszy dla oczu podczas dnia.

Włącz ciemny motyw, który jest przyjemnieszy dla oczu podczas nocy.

Włącz jasny motyw, który jest przyjemniejszy dla oczu podczas dnia.

Książka, która zachwyca swą treścią, ilustracjami, przesłaniem – całokształtem. Opowieść o przyjaźni dziadka z wnuczkiem, o przemijaniu, o lepszym miejscu – wymarzonym. „Cudowna wyspa dziadka” to według mnie pozycja, która powinna znaleźć się u każdego w domu.

Informacje o książce

Książka autorstwa Benji Davies, który jest jednocześnie autorem i twórcą grafiki. „Cudowna wyspa dziadka” swą premierę w Polsce miała w 2018 roku. 32 strony cudownej historii powstały dzięki Wydawnictwu ZNAK. Okładka twarda, o wymiarach 28.5x25cm. 

Dla kogo jest przeznaczona?

„Cudowna wyspa dziadka” jest skierowana do dzieci powyżej 2 roku życia. Niemniej jednak uważam, że wielu dorosłych w trakcie czytania może zaskoczyć łezka w oku. 

Fabuła książki

Książeczka opowiada o cudownej relacji chłopca z jego dziadkiem. Historia rozpoczęła się, gdy chłopiec – Syd – szedł odwiedzić swojego dziadka. Znalazł kluczyk, wszedł do domu, lecz dziadka nigdzie nie było. W pewnym momencie usłyszał jego głos, dochodził ze strychu. Wszedł na górę, podziwiał wszystko, aż w końcu dziadek pokazał mu wielkie, metalowe drzwi. Za drzwiami stał wielki statek, którym ruszyli w podróż by znaleźć tajemniczy ląd. Gdy dopłynęli na miejsce oczom ukazała się wyspa, pełna cudownych zwierząt. Pomogły one wysprzątać chatę, ponieważ była mocno zakurzona. 

Zwiedzali wyspę długo i dokładnie, ciągle odkrywając nowości. Gdy postanowili wracać, dziadek wyznał Sydowi, że chciałby tu zostać. Mały bał się o to, że dziadek będzie tu czuł się samotny, lecz ten zapewnił go, że wszystko będzie dobrze, wskazując na otaczające go zwierzęta. Pożegnanie było czułe i emocjonalne, ponieważ chłopiec wiedział, że to ostatni raz jak widzi dziadka. 

A na koniec..

Po powrocie chłopiec był spokojny o dziadka, wiedział, że jest w dobrym miejscu. Książeczka jest dzięki temu radosna – nie smutna. Ja polecam każdemu z Was zakupić bądź wypożyczyć tę książkę. Przepiękna treść łączona z przepięknymi ilustracjami. 

Szczerze zachęcam was do dyskusji i dzielenia się swoimi doświadczeniami w komentarzach poniżej, a także do udostępniania postu w celu edukacji większej części społeczeństwa.
#wykapananiania

Udostępnij!

Zamknij