Włącz ciemny motyw, który jest przyjemnieszy dla oczu podczas nocy.

Włącz jasny motyw, który jest przyjemniejszy dla oczu podczas dnia.

Włącz ciemny motyw, który jest przyjemnieszy dla oczu podczas nocy.

Włącz jasny motyw, który jest przyjemniejszy dla oczu podczas dnia.

Niemal każdego dnia nasze kochane pociechy zadają nam pytania typu „co to znaczy”. Jednak, nie zawsze wiemy jak odpowiednio wytłumaczyć dziecku powiedzenia takie jak „twardy orzech do zgryzienia”, „mieć muchy w nosie” czy „biały kruk”. Na ratunek przybywa nam Grzegorz Kasdepke z książkami „Co to znaczy… 101 zabawnych historyjek, które pozwolą zrozumieć znaczenie niektórych powiedzeń” oraz „Powrót Bartusia, czyli co to znaczy po raz drugi„. Grzegorz Kasdepke jest polskim pisarzem dla dzieci i młodzieży. Przez długi okres czasu był on redaktorem naczelnym magazynu dla dzieci „Świerszczyk”. Współpracuje z wieloma wydawnictwami oraz od 2019r. należy do grona Kawalerów Orderu Uśmiechu.

„Co to znaczy…” – dane szczegółowe

Pierwsza z serii książek „Co to znaczy…” pierwsze wydanie miała w 2002r., zaś druga „Powrót Bartusia” swą premierę miała w 2005r. Książki wyszły spod skrzydeł Wydawnictwa Literatura. Książeczki wydawane w twardej oprawie o wymiarach 17×23 cm. Pierwsza z książek zawiera 96 stron, a druga 128 stron. Książeczki autorstwa Grzegorza Kasdepke przeznaczone są zarówno dla młodszych (4-6 lat) jak i starszych dzieci, również dla ich rodziców. Sposób w jaki autor opisuje najpopularniejsze związki frazeologiczne jest lekki i opisany w bardzo humorystyczny sposób, dzięki czemu każdemu łatwo jest zrozumieć ich sens.

Fabuła książek z serii „Co to znaczy…”

„Co to znaczy… 101 zabawnych historyjek, które pozwolą zrozumieć znaczenie niektórych powiedzeń” to zbiór krótkich, zabawnych opowiadań, które tłumaczą w jasny i przejrzysty sposób przysłowia. Jednocześnie przepełnione są poczuciem humoru, który rozbawi młodego i dorosłego czytelnika. „Powrót Bartusia, czyli co to znaczy po raz drugi” to kontynuacja perypetii Bartusia. Podobnie jak pierwsza książeczka, odpowiada ona na nurtujące dzieci pytania dotyczące różnorodnych powiedzeń. Ogromnym plusem książek jest to, że nie są pisane sztywno niczym w podręcznikach. Uzupełnieniem opowiadań są przejrzyste ilustracje, które ułatwiają dziecku zrozumienie tekstu.

Ciekawostki na temat serii „Co to znaczy…”

Książki z serii „Co to znaczy…” zostały docenione przez wielu nauczycieli i rodziców, którzy dużą wagę przykładają do rozwoju intelektualnego dziecka. Autor posiada na swoim koncie wiele książek, które wniosą wiele w życie i rozwój waszych dzieci. Na przykład seria o Detektywie Pozytywce. Dodatkowo, „Co to znaczy… 101 zabawnych historyjek, które pozwolą zrozumieć znaczenie niektórych powiedzeń„ została uhonorowana w 2003r. nagrodą „EDUKACJA XXI”, która jest najważniejszą nagrodą przyznawaną w trakcie Targów Książki Edukacyjnej. Doczekała się także 7 wydań!

A na koniec…

Polecam każdemu z Was kupno i przeczytanie książek z tej serii.  A może już mieliście możliwość z nich skorzystać? Jak wrażenia? Widzicie różnice w rozumieniu przysłów przez dzieci, zaczęły ich używać w codziennych opowieściach? Szczerze zachęcam was do dyskusji i dzielenia się swoimi doświadczeniami w komentarzach poniżej, a także do udostępniania postu w celu edukacji większej części społeczeństwa.
#wykapananiania

Udostępnij!

Zamknij