Włącz ciemny motyw, który jest przyjemnieszy dla oczu podczas nocy.

Włącz jasny motyw, który jest przyjemniejszy dla oczu podczas dnia.

Włącz ciemny motyw, który jest przyjemnieszy dla oczu podczas nocy.

Włącz jasny motyw, który jest przyjemniejszy dla oczu podczas dnia.

Nie od dziś wiemy, że książki mają ogromny wpływ na rozwój dziecka. Dzięki książkom pobudzamy rozwój wzroku, słuchu, rozwój emocjonalny, a przede wszystkim wspieramy rozwój dziecięcej wyobraźni. A co gdyby książki uczyły dzieci jak być szczęśliwym? Jak cieszyć się z każdej chwili, pielęgnować wiarę w siebie?

Książką o takiej właśnie tematyce jest „Bajki, które uczą jak być szczęśliwym”. A obdarzyła nas nimi hiszpańska psycholog i pedagog Begony Ibarroli. Książki jej autorstwa nie od dziś cieszą się popularnością na całym świecie.

Informacje o książce

„Bajki, które uczą jak być szczęśliwym” wydawane są w twardej oprawie o wymiarach 26x21cm. Książka swoją premierę miała 31 października 2017r., a wyszła spod skrzydeł Wydawnictwa Finebooks. Bajki spisane są na 172 stronach. Rysunki zawarte w książce są bardzo delikatne, nie są krzykliwe. Radują oko małego, jak i dorosłego, czytelnika. 

Dla kogo jest przeznaczona?

Książka autorstwa Begony Ibarrili „Bajki, które uczą jak być szczęśliwym” przeznaczona jest dosłownie dla każdego. Zarówno dzieci w wieku przedszkolnym jak i starszaków, którzy zakochają się w opowieściach. 

Na samym wstępie książki znajdziemy także coś typowo dla rodzica. Nazywa się to „Dekalogiem rodziców, którzy chcą wychować szczęśliwe dzieci”, a autorka nawiązuje w nim do takich aspektów jak: miłość, samoocena, wiara w siebie, szczerość, uczciwość, bezpieczeństwo czy harmonia.

Po każdym skończonym rozdziale, rodzice znajdą także „Wskazówki dla rodzica”. Autorka wypunktowała tutaj w jaki sposób rodzic/opiekun może wspierać prawidłowy rozwój emocjonalny dziecka.

„Chwalmy dziecko szczerze, w zgodzie z rzeczywistością i wtedy, kiedy naprawdę coś osiągnie. Ale doceniajmy też jego wysiłki.”

Fabuła książki

„Bajki, które uczą jak być szczęśliwym” to zbiór opowiadań. Na jeden rozdział składają się dwie opowieści, dzięki którym dziecko kształtuje w sobie różnorodne postawy i umiejętności. Każda z opowieści to oddzielna historyjka. Niemniej jednak warto czytać opowiadania chronologicznie, ponieważ zdarza się nawiązywanie do poprzednich zdarzeń.

Opowiadania zostały stworzone w taki sposób, aby dziecko nie miało problemu ze zrozumieniem danej postawy, a dalej w jej nabywaniu. Zrozumienie wspierają także postacie przedstawione w historyjkach, które są sympatyczne, miłe i godne zaufania.

Rozdziały brzmią tak samo jak wyżej wymieniony „Dekalog rodziców, którzy chcą wychować szczęśliwe dzieci”. Książka w głównej mierze opiera się właśnie na tych zasadach.

 1. Bezwarunkowa miłość
 2. Budowanie pozytywnej samooceny dziecka.
 3. Wspieranie autonomii dziecka.
 4. Rozwijanie wiary we własne siły.
 5. Docenianie wysiłku i wytrwałości.
 6. Wychowywanie w szczerości i uczciwości.
 7. Poszanowanie indywidualności dziecka.
 8. Ustalanie granic i zasad.
 9. Zapewnienie poczucia bezpieczeństwa.
 10. Atmosfera spokoju i harmonii.

Ciekawostki dotyczące książki

 1. Książkę ilustrował Jesús Gabán.
 2. W podobnym stylu znajdziemy jeszcze trzy publikacje autorstwa Begony Ibarroli:

A na koniec…

Polecam każdemu z Was kupno i przeczytanie książek z tej serii.  A może już mieliście możliwość z nich skorzystać? Jak wrażenia? Spodobały Wam się opowiadania?

Szczerze zachęcam was do dyskusji i dzielenia się swoimi doświadczeniami w komentarzach poniżej, a także do udostępniania postu w celu edukacji większej części społeczeństwa.
#wykapananiania

Udostępnij!

Zamknij