Włącz ciemny motyw, który jest przyjemnieszy dla oczu podczas nocy.

Włącz jasny motyw, który jest przyjemniejszy dla oczu podczas dnia.

Włącz ciemny motyw, który jest przyjemnieszy dla oczu podczas nocy.

Włącz jasny motyw, który jest przyjemniejszy dla oczu podczas dnia.

A dlaczego?” to tylko jedna z czterech książek o których będę dziś pisać, ponieważ każda z tych pozycji zasługuje na równe uznanie. Seria czterech książek Anny-Clary Tidholm jest prawdziwym must have na półce każdego młodego czytelnika. Przyjemne, przejrzyste do oglądania ilustracje, a dodatkowo proste i łatwe zdania spodobają się niemalże wszystkim. A dlaczego? Przeczytaj niżej sam/a!

„A dlaczego?” – dane szczegółowe

Każda z czterech książek – „A dlaczego?” , „Jest tam kto?, „Gdzie idziemy?” oraz „Wymyśl coś” została napisana oraz zilustrowana przez szwedzką pisarkę Annę-Clarę Tidholm. Na język polski przetłumaczyła je Katarzyna Skalska we współpracy z Wydawnictwem ZAKAMARKI. Książki mają wymiary 14×20 cm, wydawane są w twardej oprawie i zawierają 28 stron. Przyjemnym aspektem jest to, że książki mają zaokrąglone brzegi, co jest dużą zaletą, gdy maluch korzysta z niej samodzielnie. Ilustracje są bardzo proste oraz delikatne kolorystyczne. Książki idealnie pasują dla dzieci w wieku maksymalnie do 2/3 lat.

Seria „A dlaczego?” – czy warto?

Każda z książek z serii „A dlaczego?” od Anny-Clary Tidholm powoduje, że dziecko będzie ją oglądało z zaciekawieniem. Co jest tego powodem? 

  • A dlaczego?” jest zbiorem zabawnych odpowiedzi na codzienne zapytania dzieci. Każdy z rodziców i opiekunów wie jak wiele takich pytań pada w ciągu dnia. Odpowiedzi na pytania są proste, łatwe. Takie, które zdecydowanie wystarczą dziecku. Na zasadzie przyczyna-skutek. 
a dlaczego 3
  • Wymyśl coś” nawiązuje do tematu znudzenia. Podrzuca maluchowi pomysły na zabawę, kiedy za oknem nie dopisuje pogoda. Wielu czytelników może czerpać z niej inspiracje do zabawy. 
  • Jest tam kto?” to chyba moja ulubiona książeczka z serii. Przed każdym wejściem do pokoju mamy możliwość zapukania w różnokolorowe drzwi. Za każdymi drzwiami mamy do czynienia z innym bohaterem książeczki. Dziecko ćwiczy swą cierpliwość, poznaje kolory, a także pomaga w nauce liczenia.
  • Gdzie idziemy?” to książeczka, gdzie do podróży zaprosiła nas mała dziewczynka z okładki. Podróże odbywają się przez różne drogi – kręte, długie czy też wąskie. Na końcu każdej z nich czeka na nas coś ciekawego. Maluch może ćwiczyć motorykę małą, poprzez wodzenie palcem po drodze.

A na koniec…

Lubię książeczki, które mimo swej prostoty potrafią zaciekawić młodego czytelnika. A ta seria książeczek właśnie to powoduje. Książeczki mogą być czytane kilka razy dziennie i dalej się nie nudzą. Szczerze zachęcam was do dyskusji i dzielenia się swoimi doświadczeniami w komentarzach poniżej, a także do udostępniania postu w celu edukacji większej części społeczeństwa.
#wykapananiania

Udostępnij!

Zamknij