Włącz ciemny motyw, który jest przyjemnieszy dla oczu podczas nocy.

Włącz jasny motyw, który jest przyjemniejszy dla oczu podczas dnia.

Włącz ciemny motyw, który jest przyjemnieszy dla oczu podczas nocy.

Włącz jasny motyw, który jest przyjemniejszy dla oczu podczas dnia.

Charlie i fabryka czekolady (ang. Charlie and the Chocolate Factory)

Jest to amerykańsko-brytyjski film familijny. Łączony z elementami fabularnymi, musicalu i fantasy. „Charlie i fabryka czekolady” miał swą światową premierę 10 lipca 2005r., a reżyserował go genialny i ponadczasowy Tim Burton. Scenariusz został napisany przez Johna Augusta. Film powstał na podstawie powieści o tej samej nazwie napisanej przez Roalda Dahla. Stworzony w wytwórni Warner Bross. Film łącznie trwa 115 minut.

Fabuła filmu 

Akcja filmu dzieje się w niewielkim miasteczku, w którym działa fabryka czekolady słynnego Willy’ego Wonki. W momencie, gdy dochodziło do wielu prób kradzieży przepisów Willy’ego fabryka została zamknięta dla odwiedzających, a wszyscy pracownicy zostali zwolnieni – jednakże podejrzanie praca w fabryce nie ustała.

Pewnego dnia niespodziewanie pojawiła się okazja dla pięciu szczęśliwców z całego świata, którzy odnajdą Złoty Bilet w jego czekoladach. Bilet uprawnia do wejścia do fabryki wraz z jedną osobą towarzyszącą. Bilety trafiają do piątki dzieci, które niesamowicie się od siebie różnią.

Violet, jest zarozumiałą, młodą gimnastyczką. Veruca przemądrzałą dziewczynką pochodzącą z bardzo bogatej rodziny. Mike zbyt pewnym siebie, niepokonanym graczem gier komputerowych. Augustus jest ogromnym łakomczuchem, nie widzącym nic innego prócz jedzenia. Oraz Charlie, młody chłopiec pochodzący z bardzo ubogiej rodziny, który mimo wielu propozycji odmówił sprzedaży Złotego Biletu.

Charlie na wyprawę do fabryki wybrał się z Dziadkiem Joe, który niegdyś pracował w fabryce Willy’ego Wonki. Gdy wszyscy szczęśliwcy wchodzą do fabryki okazuje się, że wygląda niczym z marzeń – rzeki i wodospady z czekolady, zamiast owoców są cukierki, a pracują w niej małe, karzełkowate Oompa Loompy (Umpa Lumpy).

W trakcie podróży wychodzi na jaw, że Willy Wonka szuka swojego następcy wśród szczęśliwej piątki. Jednak dojście do tego tytułu nie będzie takie proste, ponieważ niektóre z dzieci wpadają w pułapki swoich zachłanności.

Czego uczy nas film „Charlie i fabryka czekolady”?

  1. Nie warto się wywyższać i uważać za lepszego od innych. Nie powinno się oczekiwać wszystkiego od innych, samemu nie ruszając palcem.
  2. Ciągłe spędzanie czasu przed telewizorem czy komputerem sprawia, że nie potrafimy się bawić i mamy problem ze znalezieniem realnych znajomych.
  3. Trzeba znać umiar w jedzeniu i piciu. Nadmierne spożywanie posiłków jest bardzo niezdrowe.
  4. Zdanie dorosłych osób powinno być brane pod uwagę przez dzieci. 

Ciekawostki dotyczące filmu

  1. Willy’ego Wonkę gra ponadczasowy Johnny Deep.
  2. Film zdobył nominację do Oscara w kategorii „Najlepsze kostiumy”.
  3. Aktor grający Oompa Loompa (Deep Roy) grał każdego z nich. Powtarzał ich ruchy setki razy, a następnie zostały one cyfrowo przyporządkowane postaciom.
  4. Lizaki na drzewach, gigantyczne cukierkowe trzciny i gigantyczne miętówki były zrobione z prawdziwych słodyczy.

A na koniec…

Uwielbiam filmy Tima Burtona i aktora jakim jest Johnny Deep. A Wy co sądzicie o tym filmie? Oglądaliście go już jako osoby dorosłe, czy dzieci?
W komentarzach możecie polecać mi bajki, które sami oglądacie z dziećmi. Z chęcią je zobaczę.

Szczerze zachęcam was do dyskusji i dzielenia się swoimi doświadczeniami w komentarzach poniżej, a także do udostępniania postu w celu edukacji większej części społeczeństwa.
#wykapananiania

Udostępnij!

Zamknij